Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trochę inny lifting O1 99/00 ;) - co myślicie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Trochę inny lifting O1 99/00 ;) - co myślicie?

    Dla mnie również 1 prostokątny

    1. szczepcio 1 sztuka ten prostokatny (1 szt)
    2. Jac_ek raz prostokatny + raz prostokatny = 2 prostokątne
    3. Skłodi raz prostokatny raz owalny (2 szt)
    4. oolsztyniak (prostokątny 1 szt)
    5.
    6.Piotr832 (prostokątny 1szt.)
    7. Nedar (prostokątny - 1 szt.)
    8. maczupikczu01 1 sztuka prostokątny
    9. MateO89 (prostokątny - 1szt.)
    10. boss_dogg - owalny 1 sztuka
    11. szachu - prostokatny 1 sztuka
    12. ruwado - prostokątny 2 sztuki
    13. skodnik - prostokątny 1 sztuka
    14. baczkow - prostokątny 1 szt
    15. gbk - brelok prostokatny 1 szt.
    16.djcalibra - brelokowalny 1szt. , prostokątny 1 szt.
    17. Maciejs - brelok owalny 1szt. , prostokątny 2 szt.
    18. Kocmap - brelok prostokatny 1 szt
    19.
    20. apo5 - brelok owalny 1 szt.
    21. ahmed799 - brelok prostokątny 2 szt.
    22. jkg1004 prostokątny 1 szt.
    23. springfild-prostokątny/owalny 2 sz.
    24. WoytekMustang-brelok prostokątny 1szt.
    25. GeorgeF - prostokątny 1 szt.
    26. fcr19, 1 sztuka ten prostokątny
    27. grzes74 1 szt prostokątny
    28. patryk_wawa, 1szt prostokątny
    29. lonerr, prostokątny 1 szt.
    30. Adam-Ski - 1 sztuka owalny
    31. fosforus - 1szt prostokątny (1szt)
    32. Piotr AMP - 1 szt prostokątny
    33. alan11x - 1 szt prostokątny
    34. elktryk22 - 2 szt prostokątne
    35. Radek87 - prostokątny sztuk 1
    36. SMOG_84 - owalny sztuk 2
    37.catadam - 2 szt obojętnie które
    38. cwa_aro - 1 szt prostokątny
    39. ventix - 1szt prostokątny
    40.Jasmina - 1 szt prostokątny
    41. lend - 1 szt. prostokątny
    krajan

  • #2
    Trochę inny lifting O1 99/00 - co myślicie?

    Koledzy, noszę się z zamiarem zmiany wizerunku mojej O1, ale nie poprzez znany wszystkim FL przodu, tylko (wydaje mi się, że trochę prostsze) polakierowanie czarnych elementów plastikowych pod kolor nadwozia. Dodam, że mam na myśli nie tylko listwy, klamki i czujniki cofania, ale też te czarne plastiki pod zderzakami z przodu i z tyłu.
    Czy ktoś z Was może ma tak "stuningowaną" octavię, albo widział coś podobnego?
    Posiedziałem troszkę w photoshopie i wymodziłem wstępną symulację, jak mniej więcej by to wyglądało (dodam, że jeśli chodzi o grafikę komputerową to jest to moja pierwsza i całkowicie amatorska grafika - po prostu nie potrafiłem sobie wyobrazić jakby to wyglądało).
    Proszę o sugestie i opinie
    Pozdrawiam!
    Załączone pliki

    MOJA OCTAVIA SLX 1.9 TDI 81kW '99

    Komentarz


    • #3
      Marek Kwiecień, tak Tylko Ty zamiaast polakierować elementy to je w ogóle wygładziłeś :P

      Albo robić FL na modele nowsze albo zostawić owe moje zdanie :wink:
      Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

      Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

      Jest O1 1.6 BFQ

      Komentarz


      • #4
        możesz jescze polakierować spody lusterek i mocowanie lusterka pomalować pod kolor

        na tej grafice przedni zderzak wyszedł ci gładki jak po lifcie ale tak naprawde byś musiał zaszpachlować tą szparę między zderzakiem a dokładką bo bedzie widać kreskę listwa też bedzie sie bardziej odznaczała nie bedzie tak gładko

        ogółem pomysł ok i bedzie wyglądało spoko

        jeszcze odemnie rada lakier srebrny metalic bardzo ciężko dobrać więc nie oszczędzaj na lakierze tylko kup pożądny i jak bedziesz lakierował klamki daj grubszą warstwę bezbarwnego lakieru z utwardzaczem

        ps zobacz jak u mnie listwa sie odznacza a też jest pod kolor....

        mam nadzieje że pomogłem 3maj sie
        OCTAVIA 1.9TDI agr kombi
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=379656#379656
        MOJE CAR AUDIO
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25068

        Komentarz


        • #5
          faktycznie przód będzie trochę inaczej wyglądał, ale samo polakierowanie w photoshopie mi nie wychodziło (nie udawało mi się zrobić różnych odcieni lakieru na listwie - stąd to wygładzenie...) :P

          MOJA OCTAVIA SLX 1.9 TDI 81kW '99

          Komentarz


          • #6
            Jak dla mnie zderzak wygląda zbyt masywnie i takie mody tylko zaszkodzą a nie pomogą ... chyba, że komuś się podoba :roll:

            [ Dodano: Nie 01 Lut, 09 23:50 ]
            felunek OK
            Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

            Komentarz


            • #7
              kruk4, Ziomal, listwy i dokładka pod zderzakiem faktycznie będą się bardziej odcianć od reszty niż na tej grafice.
              Żeby to wyglądało dokładnie tak jak na zdjęciu to już pod "bodykit" podpada chyba... ?
              Pomysł z tymi plastikami pod lusterkami też nie jest zły

              [ Dodano: Nie 01 Lut, 09 23:55 ]
              zurcio, chodziło bardziej o kolor, a wyszedł bodykit... :P też nie jestem zwolennikiem modyfikacji nadwozia, ale nie potrafiłem inaczej tego kolorku zmienić.

              MOJA OCTAVIA SLX 1.9 TDI 81kW '99

              Komentarz


              • #8
                Marek Kwiecień, kolega Janinho zrobił cos podobnego: Forum - Octavia Club Polska
                RENT COMPLEX

                DACAR.team

                Komentarz


                • #9
                  Faktycznie jak dorysowałem kontury listew to ten przód mi troszkę za duży na dole wyszedł...

                  [ Dodano: Pon 02 Lut, 09 00:12 ]
                  Andrev3, Dzięki - właśnie o coś takiego mi chodziło, choć myślę też o tych plastikowych dokładkach pod zderzakami.
                  Jak dla mnie Nawet przedliftowa octavia z pomalowanymi listwami i klamkami wygląda o niebo lepiej od tej z czarnymi plastikami...

                  [ Dodano: Pon 02 Lut, 09 00:39 ]
                  Andrev3, Dzięki za link kolego. Chyba zrobię podobnie ze swoją octavką jak Janinho, i zostawię te plastikowe dokładki pod zderzakami w spokoju :P - jednak to nie będzie wyglądało tak fajnie jak na początku sądziłem. Tylko swojej oszczędzę chromów i żółtego koloru przy hamulcach :P
                  Pozdrawiam!
                  Załączone pliki

                  MOJA OCTAVIA SLX 1.9 TDI 81kW '99

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Marek Kwiecień
                    Tylko swojej oszczędzę chromów i żółtego koloru przy hamulcach
                    I tu stoję za Tobą kolego murem
                    Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                    Komentarz


                    • #11
                      Mi tam podoba sie twoja pierwsza propozycja wygladzenia listwy ale listwy w kolorze tez bedzie ladnie, poluj na lampy od l&k jak lifta nie bedziesz robil - zajebiscie bedzie


                      Komentarz


                      • #12
                        Marek Kwiecień, nie ma sprawy kolego
                        RENT COMPLEX

                        DACAR.team

                        Komentarz


                        • #13
                          Marek Kwiecień, czekam na wyniki. też chodzi mi po głowie taki pomysł. Dobrze, że nie zmieniasz przodu na wersję po fl - wg mnie octavia fl po liftingu traci urok masywnego przodu
                          http://zzakierownicy.autokult.pl/

                          Komentarz


                          • #14
                            jarku., ale jak już założysz zderzak po FL od RS'a to jest kocur :diabelski_usmiech
                            O1 AGR <- Była
                            O2 '04 BKD "Praha"<- Jest
                            OI RS <- Jest

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez jarku.
                              wg mnie octavia fl po liftingu traci urok masywnego przodu
                              Zaparkowałem swoją parę razy obok takiej po FL i miałem zupełnie inne wrażenie niż ty.
                              Marek Kwiecień, lusterko OK, listwy OK, klamki OK, ale tej listwy pod zderzakiem bym nie lakierował, dlaczego, a dlatego że jak widzę mieszkasz w Wawie. Byłem tam ostatnio parę razy i przytarłem tą częścią zderzaka więc domyślam się że ciebie też to może czekać, a czarna rysa na srebrnym lakierze nie będzie już tak dobrze wyglądać. Dodam jeszcze tylko, że to plastik i trzeba umieć to dobrze pomalować, tak aby po czasie nie zaczął lakier odpadać płatami - co często widuję.
                              W Polsce nie ma kryzysu.
                              Kryzys jest w państwach, w których kiedyś był dobrobyt.

                              Komentarz


                              • #16
                                Marek Kwiecień, jeszcze jak znajdziesz gdzieś na alledrogo lub u nas na forum lampy ode wersji L&K przed FL to sie nawet nie zastanawiaj i kupuj. Zupełnie inny wygląd samochodu. Ja swoje już sprzedałem ale jak znajdę zdjęcia to wkleję żebyś zobaczył.
                                Załączone pliki
                                RENT COMPLEX

                                DACAR.team

                                Komentarz


                                • #17
                                  Marek Kwiecień, jak chcesz odmłodzić wóz to pomaluj listwy pod kolor zrób polerkę lakieru wymień tylne lampy na po FL i przednie na te od L&K (tu masz jeszcze parę zdjęć mojego auta jak te lampy wyglądają Forum - Octavia Club Polska ) no i oczywiścire odpowiednie alu bo to 90% dobrego wyglądu auta i ciesz się nowym autem
                                  1.8T AGU L&K

                                  2.0TDI BKD ELEGANCE

                                  TOYOTA LAND CRUISER J95

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Maru 123, właśnie zamierzam listwy pomalować, felgę mam upatrzoną taką jak Ty masz tylko o cal mniejszą, lampy z tyłu mam już po FL, a co do reflektorów od L&K to jeszcze o tym nie myślałem, ale może to być ciekawa propozycja. Co do polerki też nie wiem :P
                                    Dzięki i pozdrawiam!

                                    [ Dodano: Sob 07 Lut, 09 18:41 ]
                                    mały OT :P - modyfikuję profil...

                                    MOJA OCTAVIA SLX 1.9 TDI 81kW '99

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Kolego mozesz wrzucic fotki jak wyszło?? moze byc na maila
                                      Mam identyczną octe i ciekawi mnie ile Cię to kosztowalo i gdzie robiles?? a może sam??

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        No ja mialem/mam ciagle leza w garazu lampy od L&K i klosze szlag trafil. Popekaly prawdopodobnie od zbyt grubej warstwy syfu na nich :evil:
                                        Ktos mial, zna podobny przypadek :?: Moge ew. zrobic i wkleic fotki co sie z nimi stalo. A klosze to masakra dostac poza serwisem.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Panowie czy zalozenie do mojej przedliftowej octy lamp tylnych po 2001r. jest jakies skomplikowane?? Podobają mi sie one a widze ze nie jest to jakis gigantyczny koszt (okolo 100zl za szt) czy potzreba cos jescze do montażu czy tylko samą tą obudowę??
                                          zawsze autko byloby trochę odświeżone z wyglądu. Do tego walnąć malowanie listew i klamek ( w ostatecznosci chromy na klamki) i nie to samo auto.

                                          Zainspirowal mnie kolega:
                                          Forum - Octavia Club Polska

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            BOODZISZ, oprócz lamp bedziesz musiał jeszcze przyciąć te listewki pod nimi :wink: a to fakt lampy po FL naprawdę dużo daja o odświeżają auto
                                            1.8T AGU L&K

                                            2.0TDI BKD ELEGANCE

                                            TOYOTA LAND CRUISER J95

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              a nie mozna dokupic takich listewek?? Tylko ze moja "srebrna" nie jest taka srebrna jak kazda inna. nie mam pewnosci ale to chyba srebrny perłowy. czy bede mial problem z dopasowaniem koloru do lakierowania listew oraz tych listewek pod lampami??

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez BOODZISZ
                                                a nie mozna dokupic takich listewek
                                                nie wiem
                                                [quote="BOODZISZ"] Tylko ze moja "srebrna" nie jest taka srebrna jak kazda inna. nie mam pewnosci ale to chyba srebrny perłowy. czy bede mial problem z dopasowaniem koloru do lakierowania listew oraz tych listewek pod lampami??

                                                pierwsza lepsza lakiernia Ci taki lakier dorobi albo wg. nr lakieru ( masz go w książce servisowej albo na naklejce na nadwoziu) albo po przyłożeniu specjalnego wzornika do karoserii Twojego auta :wink: a pozatym to nie wiem czy przed FL były jakies perłówki wogóle :roll:
                                                1.8T AGU L&K

                                                2.0TDI BKD ELEGANCE

                                                TOYOTA LAND CRUISER J95

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  pod blokiem gosc stawial nowszą po FL. Odcien mojej srebrnej jest jasniejszy i żywszy , choć starsza. Siostra tez ma po FL i tez jest "inny srebrny" Cos mi sie przypomina (jak przez mgłę) ze sprzedający cos mowił o perłowym stąd te przypuszczenia.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X